Endüstriyel Çelik Sera

Teknolojinin gelişmesi her tür sektöre katkı sağlayan bir faaliyet oldu. Tarımla uğraşan ve dört mevsim boyunca aynı ürünleri yetiştirmek isteyenler de çelik konstrüksiyon sera yönünde bir hareket sergiliyor. Giderek daha da popüler bir hal alan bu uygulamalar sayesinde daha dayanıklı bir sisteme sahip olma durumu gelişiyor. Sera işini büyütmek ve daha sağlıklı bir hale getirmek isteyenler için çelik malzemesinin kullanımı son derecede yerinde bir seçimdir. Ayrıca bu seraların kolon ve diğer bileşenleri de bir hayli makul standartların gelişmesi noktasında etkilidir. Bu hususta da seraların daha da etkin bir konumda olması kaçınılmaz konular arasında yer alacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Sera Dayanıklı Mıdır?

Çelik yapılar hakkında var olan soruların geneli dayanıklı olup olmadığına yöneliktir. Ayrıca aynı tip sorgulamalar çelik konstrüksiyon sera için de gelişme gösterecektir. Çeliğin dayanıklı olması kadar hafif ve esnek özellikleri içermesi sağlamlığını garanti altına alacaktır. Bunun dışında betonarme yapılarla kıyaslandığında 10 kat daha hafif olması nedeniyle dikkat çekmektedir. Bu durum seraların herhangi bir gelişmeden ötürü zarar görmesinin önüne geçmektedir.

Çelik içeren sera yapılarının dayanıklı bir halde olmasının diğer bir nedeni de tamamen galvaniz kaplama olmasından dolayıdır. Bu tarz kaplamaların paslanmayı önlemesi ve açık havadaki diğer olumsuz şartlardan etkilenmemesi hususunda da devreye girecektir. Bu tip yapıların yüksek korozyon direncinin olması da ne denli uygun olduğunu gösterecektir.

Çelik Konstrüksiyon Sera Avantajları Nelerdir?

Çelik yapıların her zaman daha da ön planda olması söz konusudur. Genel itibarıyla çelik konstrüksiyon içeren bu yapıların her biri birbirinden farklı avantajları barındırmaktadır. Aynı şekilde çelik konstrüksiyon sera için de bu durum geçerlidir. Bu hususta değişik türdeki seçenekleri görmek mümkün olacaktır.

Endüstriyel Çelik Konstrüksiyon

1.      Dayanıklılık ve Sağlamlık

Çelik konstrüksiyon ile meydana getirilen binaların her biri son derecede dayanıklıdır. Aynı biçimde depreme karşı dayanıklılık söz konusu olduğunda da bu gelişmeler yaşanacaktır. Çelik konstrüksiyon sera dahilinde de bu tarz durumlara denk gelmek kesindir. Seraların işlevini her şart ve koşulda devam ettirmesi konusunda da yeterli kriterleri barındırmaktadır.

Seraların bu şekilde üretilmesiyle birlikte uzun ömürlü olması söz konusudur. Ayrıca seralar içerisinde herhangi bir yıpranma ya da çatlama hali de gelişmeyecektir. Betonarme ya da ahşap olan sera modellemelerinde bu tarz gelişmeler yaşansa da aynı tip gelişmeleri çeliklerde görmek olası değildir.

2.      Ekonomik Oluşu

Çelik içeren sera modellemelerinde istenen fiyatlandırmalar projelere göre farklılık gösterecektir. Öte yandan çelik yapısının tek ya da çift katlı oluşu dahi fiyatı etkileyecek bir husus olacaktır. Ancak her ne şekilde olursa olsun diğer versiyonlarına kıyasla son derecede hesaplı ve dayanıklı bir halde kalacaktır.

3.      Hafifliği

Çelik malzemesi, binalara dahil olduğunda her zaman ağırlığı maksimum oranda ortadan kaldıracaktır. Ayrıca çelik konstrüksiyon sera kapsamında da benzer bir durum gelişme gösterecektir. Hafif olması ve buna rağmen ciddi ağırlıkları kaldırabilmelerinden dolayı da öne çıkmaktadır.

4.      Güvenlilik

Çeliklerin yüksek oranda mukavemet ve esneklik yaratmasından dolayı çok daha güvenli bir haldedir. Ayrıca çelik konstrüksiyon sera kapsamında da her türlü tehlikeyi en alt seviyede tutacaktır. Topraklama yapılmış olması da bu sıkıntıları giderecek düzeyde kalmaktadır.

5.      Zamandan Tasarruf Sağlar

Sera için çelik konstrüksiyon seçenekleri önceden hazır halde olacaktır. Bu yüzden daha da kolay ve kısa süre içerisinde gerekli proje süreci sonuç verecektir. İnşaat süreci kısalacağından dolayı bu yönde de tasarruf yaratacaktır.

Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için kurumsal ve özel proje & ürün şartnamenizle ilgili soru ve detayları info@idealmod.com mail adresime iletirseniz en kısa zamanda talebinize geri dönüş yapılacaktır.

Location Icon
Güzelyalı Mah. Erdil Sok. No: 32/A Pendik / İstanbul / Türkiye
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Prefabrik Yapı

Prefabrik OfisPrefabrik Duş ve TuvaletPrefabrik YatakhanePrefabrik YemekhanePrefabrik OtelPrefabrik HastanePrefabrik Sosyal Tesis

Prefabrik Ev

Tek Katlı Prefabrik EvlerÇift Katlı Prefabrik EvlerPrefabrik Ev FiyatlarıPrefabrik Ev Teknik Özellikleri

Konteyner

Konteyner EvlerDemonte KonteynerKonteyner OfisKonteyner YemekhaneKonteyner Tuvalet ve DuşMetropol KonteynerKonteyner Teknik Özellikleri

Çelik Evler

Tek Katlı Çelik EvlerÇift Katlı Çelik EvlerÇelik Ev FiyatlarıÇelik Ev Teknik Özellikleri

Endüstriyel Çelik Yapılar

Çelik Konstrüksiyon FabrikaÇelik Konstrüksiyon Sosyal TesisÇelik Konstrüksiyon SeraÇelik Konstrüksiyon DepoÇelik Konstrüksiyon OtoparkÇelik Konstrüksiyon Spor TesisiÇelik Konstrüksiyon HangarÇelik Konstrüksiyon Hava DeposuÇelik Konstrüksiyon BinaÇelik Konstrüksiyon Garaj
Nova

Idealmod olarak Türkiye'nin ve dünyanın her yerine prefabrik ve çelik yapılar sağlıyoruz !

Mail Icon
info@idealmod.com
Phone Icon
+90 553 900 35 10