Çelik Konstrüksiyon Bina

İnşaat sektörü içerisinde teknolojik gelişmeler her zaman avantaj yaratacaktır. Özellikle değişik teknikler ve farklı malzemeler ışığındaki işleyiş bir hayli ilgi çeken konumdadır. Son zamanlarda inşaat sektöründe hızlıca yükselen ve adeta trend olan çelik konstrüksiyon tekniği de hemen hemen her bina türünde gündeme gelmektedir. Bu yöntemle beraber son derecede hızlı bir biçimde inşaat sürecinin sonunda dayanıklı binalar ortaya çıkmaktadır. Çelik konstrüksiyon bina konusunda farklı farklı bina türlerini görmek söz konusudur. Sadece mesken ya da konutlarla sınırlı kalmayan bu işleyiş aynı zamanda işyerlerini ve diğer kuruluşları da kapsayacak haldedir. Bir hayli yükselişte olan bu trend doğrultusunda en rahat sonuçlar gündeme gelecek düzeydedir.

Çelik Konstrüksiyon Bina Fiyatları

Çelik konstrüksiyon adı altında var olan inşaat tekniği her yönüyle kişileri memnun etmektedir. Farklı mimarilere ve bina türlerine yanıt veren bu teknik ışığında maksimum oranda fayda almak da kaçınılmazdır. Maliyetin yanı sıra zamandan da tasarruf etmek isteyen kişiler için klasikleşmiş olan metotlar arasında varlık göstermektedir. Ancak yine de çelik konstrüksiyon bina türleri kendi arasında çok geniş bir fiyat skalası içeren yöndedir. Ortalama olarak belli başlı fiyatlar gündeme gelse de malzeme kalitesi, binaların ebatları ve işçiliğe bağlı olarak bu rakamlar değişiklik göstermektedir.

Bina fiyatlarına bağlı olarak araştırmalar yapılsa da diğer türevlerine göre çok daha uygun bir konumda varlık göstermektedir. Özellikle betonarme binalarla kıyaslandığında ne kadar makul ve avantajlı olduğu gibi bir sonuç da gelişme gösterecektir. Hem hızlı bir biçimde inşa edilmesi hem de maliyet açısından uygun olması noktasında bu tarz bir durum son derecede rağbet görmesi bakımından etkili bir husus olarak kalacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Bina Avantajları

Çelik konstrüksiyon türünde var olan binalar her zaman kullanıcıların lehine sonuç veren düzeydedir. Ayrıca pek çok kullanıcının çelik konstrüksiyon bina konusunda yönelimini destekleyen konular arasında kalacaktır.

1.      Çelik konstrüksiyon binaların her biri hafif, esnek ve homojen yapıdadır. Böylelikle betonarme binalarla kıyaslandığında depremlere karşı daha da dayanıklı konumda kalacaktır.

2.      Çelik konstrüksiyon bina türlerinin hafif yapıda olmasından dolayı deprem anında alacakları hasar minimum oranda olacaktır. Bu faktörden dolayı trendler arasındadır.

3.      Klasik ve geleneksel mimaride öne çıkan betonarme binalara göre daha da homojen bir yapıdadır. Direnç kural ve heterojen olarak öne çıkan yapısı nedeniyle bu durum gelişmektedir.

4.      Kolayca montaj işlemleri gerçekleşmektedir. Prefabrik evlerde olduğu gibi çelik konstrüksiyon bina kapsamında da fabrikasyon üretimi görmek mümkündür. Ayrıca imal edilen parçalar inşaat alanında bir araya getirilecektir. Bu yüzden betonarme binalara göre daha hızlı inşa edilerek ciddi bir zaman tasarrufu sağlamaktadır.

5.      Hızlıca inşa edilen çelik konstrüksiyon binaların masraftan kaçma konusunda ne denli etkili olduğu öne çıkacaktır. Taşıma ve inşaat malzemeleri hususunda da maddi açıdan ekonomiktir. Kısa süre içerisinde kurulumun gerçekleşmesinden dolayı işçiliğe fazladan ücret ödemenin önüne geçmektedir.

6.      Matematik hesaplamaları bilgisayar ortamında gerçekleşeceğinden ötürü herhangi bir hatanın oluşması söz konusu değildir.

7.      Isı ve ses yalıtımı gibi sistemler dahilinde diğer yapı türlerine göre daha da ön plandadır. Özellikle betonarme yapılarla kıyaslandığında daha da yüksek seviyede olduğu öne çıkmaktadır.

Çelik konstrüksiyon binalar, her yönüyle diğer türlere kıyasla ön planda yer almaktadır. Bu yüzden avantajlarına bağlı bir biçimde daha da fazla rağbet gören uygulamalar arasında varlık gösterecektir. En ciddi türde olması da bu bina türüne olan yönelimi arttıracaktır.

Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için kurumsal ve özel proje & ürün şartnamenizle ilgili soru ve detayları info@idealmod.com mail adresime iletirseniz en kısa zamanda talebinize geri dönüş yapılacaktır.

Location Icon
Güzelyalı Mah. Erdil Sok. No: 32/A Pendik / İstanbul / Türkiye
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Prefabrik Yapı

Prefabrik OfisPrefabrik Duş ve TuvaletPrefabrik YatakhanePrefabrik YemekhanePrefabrik OtelPrefabrik HastanePrefabrik Sosyal Tesis

Prefabrik Ev

Tek Katlı Prefabrik EvlerÇift Katlı Prefabrik EvlerPrefabrik Ev FiyatlarıPrefabrik Ev Teknik Özellikleri

Konteyner

Konteyner EvlerDemonte KonteynerKonteyner OfisKonteyner YemekhaneKonteyner Tuvalet ve DuşMetropol KonteynerKonteyner Teknik Özellikleri

Çelik Evler

Tek Katlı Çelik EvlerÇift Katlı Çelik EvlerÇelik Ev FiyatlarıÇelik Ev Teknik Özellikleri

Endüstriyel Çelik Yapılar

Çelik Konstrüksiyon FabrikaÇelik Konstrüksiyon Sosyal TesisÇelik Konstrüksiyon SeraÇelik Konstrüksiyon DepoÇelik Konstrüksiyon OtoparkÇelik Konstrüksiyon Spor TesisiÇelik Konstrüksiyon HangarÇelik Konstrüksiyon Hava DeposuÇelik Konstrüksiyon BinaÇelik Konstrüksiyon Garaj
Nova

Idealmod olarak Türkiye'nin ve dünyanın her yerine prefabrik ve çelik yapılar sağlıyoruz !

Mail Icon
info@idealmod.com
Phone Icon
+90 553 900 35 10