Çelik Konstrüksiyon Fabrika

Çelik yapılarının içerisinde var olan malzemelerin geneli farklı farklı binalarda kullanımdadır. Ayrıca çelik konstrüksiyon fabrika da bunlar arasında yer almaktadır. Son derecede avantajlı ve istenen şartlara sahip bir konumda olması ana tercih nedenidir. Bu tarz binaların aynı işlevi görmesine karşın betonarme biçiminde inşa edilmesi durumunda giderleri daha da yüksek seviyede olacaktır. Ayrıca bu inşa süreci beklenenden daha da uzun sürecektir. Çelik yapılarda ise kolon sayısının daha az olmasının yanı sıra makas ve kolon ile perde duvarlarının sayısını da azaltacaktır. Bu yüzden kullanılan malzeme sayısı az olacağından dolayı toplam maliyetin düşük seviyede seyretmesini destekler.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Yapım Aşamaları

Çelik konstrüksiyon fabrika üretimi hususunda ilk olarak maliyetinin hesaplanması önemlidir. Bu anlamda da ilk olarak proje çizimlerine dayalı değişikliklerde bulunmakta fayda vardır. Çelik konstrüksiyon fabrika hesaplamaları sonrasında inşa süreci başlayacaktır. Bu tip hesaplamalar sonrasında belli başlı aşamaları yerine getirmek önemli olacaktır.

·      İlk olarak yapıların temeli kazılarak, arazi genelinde var olan düzenlemeler gerçekleşecektir.

·      Projenin çizilmiş son haline uygun bir biçimde temellerin belirli kısımlarına kolonların monte edileceği kısımlar belirlenecektir.

·      Temel üzerinde var olan birleşim kısımlarında da fabrika yapısı için kolonların eklenmesi gerekecektir.

·      Kolonların yerleştirilmesi aşamasının bitmesiyle birlikte çatı için belirlenen sistemin vinç yardımıyla kolonların üzerine eklenmesi izlenecektir.

·      Çatı montajı işlemlerinin tamamlanmasıyla iskelet oluşacaktır. Sonraki aşamalarda da iç ve dış cephe panellerine yönelik tercihler yapılacaktır.

·      Fabrika içerisindeki ısı ve ses yalıtımına dair kaplamalar gerçekleşecektir.

Çelik Konstrüksiyon Fabrika

Çelik Konstrüksiyon Fabrika Maliyeti Nelere Bağlıdır?

İnşaatı gerçekleşecek olan çelik konstrüksiyon fabrika yapım maliyeti belli başlı hususlara bağlı olarak gelişecektir. Bununla beraber söz konusu faktörler de ele alınarak ne kadar uygun olduğu gözlemlenecektir.

·      Fabrikaların en ve boy ebatlarına bağlı olarak kullanılacak olan malzemeler maliyeti etkilemektedir.

·      Çatı yüksekliğinde kullanılan kolonların ebatlarının belirlenmesi de maliyeti etkileyecektir. Ayrıca çatının yerleştirilmesi esnasında vinç kullanılıp kullanılmayacağı da fiyatı belirleyecektir.

·      Çatı ve diğer bölümlerde kullanılacak olan kaplama malzemeleri de fiyatta değişikliğe neden olacaktır.

Çelik konstrüksiyon fabrikaların genelinde tavan yüksekliği ve geniş hacimli yapısı fazla olarak öne çıkmaktadır. Bu yüzden hafif ve ağır çelik yapıların bazı avantajları da ortaya çıkacaktır. Bu avantajlardan şu şekilde bahsedilmesi söz konusu olmaktadır.

·      Yapı içerisinde oluşan yük son derecede azdır. Bu durumun gelişmesinden dolayı deprem nedeniyle yıkılma ihtimalinin düşük olmasını destekleyecektir.

·      Üretim ve montaj işlemleri esnasında kullanılacak olan işçilik daha da az seviyede kalacaktır. Zaman ve maliyetten tasarruf etmeyi destekleyen bir konudur.

·      Çeliğin geri dönüştürülmesi ve tekrar kullanılması söz konusu olduğundan dolayı çevreyi olumsuz bir biçimde etkilemesi mümkün olmayacaktır.

·      Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı esnasında kullanılmakta olan malzemelerin geneli dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Bu sayede de oldukça uygun fiyat aralığında yer aldığı da gündeme gelecektir.

Fabrikasyon çelik ürünlerinin diğer yapı malzemeleri olarak adlandırılan betonarme ve ahşaba kıyasla daha da uygun olduğu öne çıkmaktadır. Bunun temel olarak bu tarz malzemelerin kullanımıyla birlikte yükün daha da az olması sonucu gelişecektir.

Maliyeti, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması noktasında çelik yapılar son derecede avantajlıdır. Özellikle fabrika gibi geniş alanlar için bu tip bir kullanım mutlak fayda sağlayacaktır. Çevreye zarar vermemesinin yanı sıra herhangi bir ek maliyetinin oluşmaması tercih nedenidir. İnşaat alanında bir hayli avantajlı bir durumun gelişmesinde de çeliğin etkisinin kaçınılmaz olduğundan genel olarak bahsedilmektedir.

Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için kurumsal ve özel proje & ürün şartnamenizle ilgili soru ve detayları info@idealmod.com mail adresime iletirseniz en kısa zamanda talebinize geri dönüş yapılacaktır.

Location Icon
Güzelyalı Mah. Erdil Sok. No: 32/A Pendik / İstanbul / Türkiye
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Prefabrik Yapı

Prefabrik OfisPrefabrik Duş ve TuvaletPrefabrik YatakhanePrefabrik YemekhanePrefabrik OtelPrefabrik HastanePrefabrik Sosyal Tesis

Prefabrik Ev

Tek Katlı Prefabrik EvlerÇift Katlı Prefabrik EvlerPrefabrik Ev FiyatlarıPrefabrik Ev Teknik Özellikleri

Konteyner

Konteyner EvlerDemonte KonteynerKonteyner OfisKonteyner YemekhaneKonteyner Tuvalet ve DuşMetropol KonteynerKonteyner Teknik Özellikleri

Çelik Evler

Tek Katlı Çelik EvlerÇift Katlı Çelik EvlerÇelik Ev FiyatlarıÇelik Ev Teknik Özellikleri

Endüstriyel Çelik Yapılar

Çelik Konstrüksiyon FabrikaÇelik Konstrüksiyon Sosyal TesisÇelik Konstrüksiyon SeraÇelik Konstrüksiyon DepoÇelik Konstrüksiyon OtoparkÇelik Konstrüksiyon Spor TesisiÇelik Konstrüksiyon HangarÇelik Konstrüksiyon Hava DeposuÇelik Konstrüksiyon BinaÇelik Konstrüksiyon Garaj
Nova

Idealmod olarak Türkiye'nin ve dünyanın her yerine prefabrik ve çelik yapılar sağlıyoruz !

Mail Icon
info@idealmod.com
Phone Icon
+90 553 900 35 10