Çelik Konstrüksiyon Hangar

Hangar yapıları daha çok hava alanları, şantiyeler, büyük atölyeler ve fabrikalar için üzeri kapalı olan binalar olarak adlandırılmaktadır. Genel itibarıyla çelikten imal edilen bu yapıların son derecede sağlam ve geniş olduğu da bilinmektedir. Depo ya da bakım alanı olarak hizmet veren çelik konstrüksiyon hangar yapıları, uçakları saklamak yada uçakların gerekli onarımlarını gerçekleştirmek amacıyla devreye girmektedir. Büyük ölçekli var olan kuruluşlar da bu tarz yapılara gerek duymaktadır. Öte yandan bu modellemeler atölye ve ambar olarak da kullanılmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Hangar Nasıl Yapılır?

Çelik konstrüksiyon odaklı olarak gerçekleştirilen hangarların her bir detayı tamamen çelik malzemelerden imal edilmektedir. Ayrıca çelik hangarların içerisinde I demir, U demir ve kutu profiller yer almaktadır. Ayrıca bu hangar türleri istenen yükseklik ve ölçüler içerisinde rahatlıkla tasarlanmaktadır. Öte yandan 3D olarak canlandırılmasından sonra gerekli sunumlar yapılacaktır.

Çelik konstrüksiyon hangarların proje onayı alındıktan sonraki süre zarfında yapım aşaması başlayacaktır. İlk olarak altyapıda gerekli beton dökümü işlemi gerçekleşecektir. Ayrıca altyapı esnasında çelik elemanların kesilme işlemleri de gerçekleşecektir. Gerekli açılarda uygun olarak kesilecek olan çelik materyallerin tam yerine monte edilmesi işlemi uygulanacaktır. Sonrasında da vinç ve iskele yardımıyla montaj edilecektir. Montaj işlemleri kaynak ya da vidalı sistemle gerçekleşecektir. Sabit kalacak çelik konstrüksiyon hangar yapısı içerisinde kaynaklı sistemin uygulanması daha da aktif bir konudur.

Hangar iskeletinin ortaya çıkmasından sonra yapının üzerine ve yanlarına üst kaplamalar yapılmaktadır. Bu süreç esnasında galvanizli sac, boyalı sac, sandviç panel ve PVC kaplama gibi malzemeler gündeme gelmektedir. Ayrıca çatı kısmında şeffaf panellere de yer verilerek gün ışığının yapı içerisine girmesi sağlanacaktır.

Çelik konstrüksiyon hangar yapısının kapısı da isteğe ve amaca göre meydana gelmektedir. Ancak bu tarz hangarların kapıları sürgülü demir seçenekleriyle ön planda olmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Hangar

Çelik Konstrüksiyon Hangar Avantajları

Çelik yapıların farklı farklı türlerde avantajları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca çelik konstrüksiyon hangar yapısı her yönden etkili bir boyutta kalacak seviyede kalacaktır. Genel itibarıyla bazı özellikler ciddi manada faydalı sonuçları yaratacak düzeydedir.

1.      Betonarme binalara kıyasla ısı, su ve ses yalıtımı avantajını yaratır.

2.      Uzun ömürlü ve uygun maliyetli olmasıyla dikkat çekmektedir.

3.      Hata payı neredeyse yoktur.

4.      Üretim hızı son derecede yüksektir. Vakitten tasarruf yaratır.

5.      Tasarımı konusunda kullanım imkanlarına bağlı destek verir.

6.      Galvanizli çelik içerdiğinden dolayı korozyon ve paslanma durumu yaşanmayacaktır. Ayrıca rutubete karşı dayanıklı hale gelecektir.

7.      Geri dönüşümü betonarme yapılara kıyasla daha yüksek seviyede olacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Hangar Modelleri

Çelik hangar yapılarının geneli hafif çelikle üretimi gerçekleşmektedir. Ayrıca çelik konstrüksiyon hangar modellerinde çoğu tasarımda vinç gibi araçlara gerek olmayacaktır. Tüm bu hangarların tasarımı uzman kişiler tarafından yapılarak gerçekleşecektir.

Çelik hangarların üretilmesinin amacına ve kurulacağı alanlara bağlı olarak değişik öğeleri içerecektir. Bu tip durumlara dair mühendisler karar verecek ve en uygun malzemeleri seçeceklerdir. Dayanıklılık ve güvenliği baz alarak bu şekilde bir hareket sergilenecektir. Bunun dışında tüm taleplerin karşılanması söz konusudur.

Çelik yapıların tasarımları bilgisayar üzerinden gerçekleşecektir. Arkasından gerekli onay sürecinin tamamlanmasıyla beraber üretim süreci gerçekleşecektir.

Betonarme binalarla kıyaslandığında çelik konstrüksiyon hangar modelleri kullanım ve fiyat açısından bir hayli ideal sonuçları yaratacaktır. Ancak içerdiği malzemeler gibi kriterler de fiyat oranlarında değişime yol açacaktır. Her ne olursa olsun kaliteden ödün vermeyen yapılar olarak öne çıkacaktır.

Bize Ulaşın

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için kurumsal ve özel proje & ürün şartnamenizle ilgili soru ve detayları info@idealmod.com mail adresime iletirseniz en kısa zamanda talebinize geri dönüş yapılacaktır.

Location Icon
Güzelyalı Mah. Erdil Sok. No: 32/A Pendik / İstanbul / Türkiye
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Prefabrik Yapı

Prefabrik OfisPrefabrik Duş ve TuvaletPrefabrik YatakhanePrefabrik YemekhanePrefabrik OtelPrefabrik HastanePrefabrik Sosyal Tesis

Prefabrik Ev

Tek Katlı Prefabrik EvlerÇift Katlı Prefabrik EvlerPrefabrik Ev FiyatlarıPrefabrik Ev Teknik Özellikleri

Konteyner

Konteyner EvlerDemonte KonteynerKonteyner OfisKonteyner YemekhaneKonteyner Tuvalet ve DuşMetropol KonteynerKonteyner Teknik Özellikleri

Çelik Evler

Tek Katlı Çelik EvlerÇift Katlı Çelik EvlerÇelik Ev FiyatlarıÇelik Ev Teknik Özellikleri

Endüstriyel Çelik Yapılar

Çelik Konstrüksiyon FabrikaÇelik Konstrüksiyon Sosyal TesisÇelik Konstrüksiyon SeraÇelik Konstrüksiyon DepoÇelik Konstrüksiyon OtoparkÇelik Konstrüksiyon Spor TesisiÇelik Konstrüksiyon HangarÇelik Konstrüksiyon Hava DeposuÇelik Konstrüksiyon BinaÇelik Konstrüksiyon Garaj
Nova

Idealmod olarak Türkiye'nin ve dünyanın her yerine prefabrik ve çelik yapılar sağlıyoruz !

Mail Icon
info@idealmod.com
Phone Icon
+90 553 900 35 10